127 SATI režija: Danny Boyle

20.000 DANA NA ZEMLJI režija: Iain Forsyth, Jane Pollard

7 DANA U HAVANI režija: Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Medem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero

ALADIN 2 režija: Lionel Steketee

ALVIN I VEVERICE 3: URNEBESNI BRODOLOM režija: Mike Mitchell

AMAZONIJA 3D režija: Thierry Ragobert

ANĐEOSKI DEO režija: Ken Loach

ANONIMNA DOJAVA režija: Michele Placido

AS PIK – LOŠA SUDBINA režija: Draško Đurović

AVR režija: Aki Kaurismäki

BELA I SEBASTIJAN režija: Nicolas Vanier

BELI BOG režija: Kornél Mundruczó

BEST EGZOTIK MERIGOLD HOTEL režija: Zep

BIBA STRUJA režija: Dušan Šaponja, Dušan Čavić

BIĆEMO PRVACI SVETA režija: Darko Bajić

BILA JEDNOM JEDNA ŠUMA režija: Luc Jacquet

BRENDAN I KNJIGA TAJNI režija: Tomm Moore, Fabrice Ziolkowski

Čarobne noći režija: Paolo Virzì

ČELIČNA LEJDI režija: Phyllida Lloyd

CEZAR ČAVEZ režija: Diego Luna

CEZAR MORA UMRETI režija: Paolo Taviani, Vittorio Taviani

ČOVEK PTICA režija: Alejandro González Iñárritu

CRNA ZORICA režija: Radoslav Pavković, Christina Hadjicharalambous

CRNI LABUD režija: Darren Aronofsky

ČUDA režija: Alice Rohrwacher

ČUDESNO PUTOVANJE JEDNE KORNJAČE 3D režija: Nick Stringer

ČUDESNO PUTOVANJE JEDNE KORNJAČE 3D režija: Nick Stringer

ČUVARI TAJNOG KRALJEVSTVA režija: Chris Wedge

ČUVARKE režija: Xavier Beauvois

DAN VRANA režija: Jean-Christophe Dessaint

DEČAK SA BICIKLOM režija: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

DEČKO MRAV režija: Ask Hasselbalch

DEDA MRAZ JE PAO NA ZEMLJU režija: Oliver Dieckmann

Devojka režija: Lukas Dhont

DIVLJINA režija: Jean-Marc Vallée

DOBAR DAN DA SE UMRE MUŠKI režija: John Moore

DOGMAN režija: Matteo Garrone

DOKTOR REJ I ĐAVOLI režija: Dinko Tucaković

DRUŽINA PROTIV ŽIVKA ŽABOJEDA 3D režija: Peter Dodd

DUGME OD SEDEFA režija: Patricio Guzman

DUHOVI ISMAILA režija: Arnaud Desplechin

DVA ČOVEKA U GRADU režija: Rachid Bouchareb

Dvostruki životi režija: Olivier Assayas

DŽIMI P. režija: Arnaud Desplechin

DŽO režija: David Gordon Green

EGZODUS: BOGOVI I KRALJEVI režija: Ridley Scott

FALSIFIKATOR režija: Goran Marković

Fantastičan dan na planeti Zemlji režija: Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber

FIFA: UJIDINJENE STRASTI režija: Frédéric Auburtin

FILOMENA režija: Stephen Frears

Fokstrot režija: Samuel Maoz

GANGSTERSKA PRIČA režija: Olivier Marchal

GODINE LJUBAVI režija: Giovanni Veronesi

GOLUB SEDI NA GRANI RAZMIŠLJAJUĆI O POSTOJANJU režija: Roy Andersson

GOSPODIN MESEC režija: Stephan Schesch, Sarah Clara Weber

GOSPODIN PIBODI I ŠERMAN režija: Rob Minkoff

GRAND BUDAPEST HOTEL režija: Wes Anderson

Granica režija: Ali Abbasi

GUMENI TARZAN 3D režija: Michael Hegner

HAJDE DA BUDEMO PANDURI režija: Luke Greenfield

HAOS U KUĆI – MATORCI DOLAZE režija: Andy Fickman

HEKTOR U POTRAZI ZA SREĆOM režija: Peter Chelsom

HIČKOK režija: Sacha Gervasi

HLADNI JUL režija: Jim Mickle

HLADNI RAT režija: Pawel Pawlikowski

Hladni rat režija: Pawel Pawlikowski

HRABRI AUTIĆ PLODI režija: Jørgen Lerdam

HRONIKE režija: Josh Trank

I DALJE ALIS režija: Richard Glatzer, Wash Westmoreland

IMAMO PAPU režija: Nanni Moretti

IŠČEZLA režija: David Fincher

IZMEĐU SVETOVA režija: Frensis Ford Kopola

JEDNAKI režija: Mladen Đorđevic, Dejan Karaklajić, Darko Lungulov, Miloš Petričić, Igor Stoimenov, Ivica Vidanović

JELENA, KATARINA, MARIJA režija: Nikita Milivojević

KAD SVANE DAN režija: Goran Paskaljević

KAKO DA DRESIRATE SVOG ZMAJA 2 režija: Milan Antonić

KAKO SREĆA HOĆE režija: Álex de la Iglesia

KAKO SU ME UKRALI NEMCI režija: Miloš Radivojević

KAO NEKO ZALJUBLJEN režija: Abbas Kiarostami

KINGSMAN: TAJNA SLUŽBA režija: Matthew Vaughn

KO SE JOŠ BOJI VUKA 2 režija: Andrey Galat, Maxim Volkov

KOKO I DUHOVI režija: Daniel Kušan

KONGRES režija: Ari Folman

KONJ NA BALKONU režija: Hüseyin Tabak

KORIOLAN režija: Ralph Fiennes

KRADLJIVICA KNJIGA režija: Brian Percival

KRAJ režija: Jorge Torregrossa

KRALJ PINGVINA 3D

KRUDS režija: Kirk De Micco, Chris Sanders

KRVNE VEZE režija: Guillaume Canet

KRVOPROLIĆE režija: Roman Polanski

KUPILI SMO ZOO VRT režija: Cameron Crowe

LAKA LOVA režija: Daniel Espinosa

LAUŠ režija: Branka Bešević Gajić

LAVIRINT – NEMOGUĆE BEKSTVO režija: Wes Ball

LEDENO DOBA 4: POMERANJE KONTINENATA 3D režija: Steve Martino, Mike Thurmeier

LEGENDA O KUNG-FU ZEKI 3D režija: Lijun Sun

LEGENDA O SARILI 3D režija: Nancy Florence Savard

LEPO SPAVAJ režija: Jaume Balagueró

LEPOTICA I ZVER režija: Christophe Gans

LEVIJATAN režija: Andrey Zvyagintsev

Lice režija: Malgorzata Szumowska

LICE LJUBAVI režija: Michael Winterbottom

LINKOLN režija: Steven Spielber

LJUBAV režija: Michael Haneke

LJUBAV JE ČUDNA STVAR režija: Ira Sachs

LOKALNI VAMPIR režija: Branko Baletić

LOKALNI VAMPIR režija: Branko Baletić

LORENS, U SVAKOM SLUČAJU režija: Xavier Dolan

LORO 1 režija: Paolo Sorrentino

LOTE I TAJNA MESEČEVOG KAMENA režija: Janno Poldma, Heiki Ernits

LUDA NOĆ U MUZEJU: TAJNA FARAONA režija: Shawn Levy

MAČKA U PARIZU režija: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol

Mali Džo režija: Jessica Hausner

MARIA BY CALLAS režija: Tom Volf

MARKO MAKAKO režija: Jan Rahbek

Martin Eden režija: Pietro Marcello

MATERICA režija: Benedek Filegauf

MEHANIČAR režija: Simon West

MELANHOLIJA režija: Lars von Trier

MESSI režija: Alex de la Iglesia

MIRIS KIŠE NA BALKANU režija: Ljubiša Samardžić

MIRIS KIŠE NA BALKANU 2 režija: Ljubiša Samardžić

MLAĐI REFERENTI režija: Shawn Levy

MOJ ZANAT režija: Mladen Matičević

MRAČNE ULICE MENHETNA režija: James Gray

NA PUTU režija: Walter Salles

NAJBOLJA PONUDA režija: Giuseppe Tornatore

NAJDUŽE PUTOVANJE režija: George Tillman Jr.

NAJLEPŠA JE ZEMLJA MOJA režija: Michaela Kezele

NAJMRAČNIJI SAT 3D režija: Chris Gorak

NAŠA DUBOKA TUGA režija: Seyfi Teoman

NE PLAŠI SE MRAKA režija: Troy Nixey

NEPOSLUŠNI režija: Mina Đukić

NEVIDLJIVA ŽENA režija: Ralph Fiennes

NOBELOV TESTAMENT režija: Peter Flinth

NOSOROG OTO 3D režija: Kenneth Kainz

NULTA TEOREMA režija: Terry Gilliam

O BOGOVIMA I LJUDIMA režija: Xavier Beauvois

ODBRANA I ZAŠTITA režija: Bobo Jelčić

ODUMIRANJE režija: Miloš Pušić

OKEANI režija: Christophe Cheysson, Jacques Cluzaud

OPASAN POZIV režija: Steven Knight

OPERACIJA: ČUVARI NASLEĐA režija: George Clooney

OSVETA NA ŽENSKI NAČIN režija: Nick Cassavetes

OVO MORA DA JE TO MESTO režija: Paolo Sorrentino

OVO ZNAČI RAT režija: Timothy Dowling, Simon Kinberg, Marcus Gautesen

PEARL JAM TWENTY

PERSI DŽEKSON – MORE ČUDOVIŠTA režija: Thor Freudenthal

PIJAVICE režija: Dragan MArinković

PIJEV ŽIVOT 3D režija: Ang Lee

PINA 3D režija: Wim Wenders

PINGVINI MOGA TATE režija: Mark Waters

PINGVINI SA MADAGASKARA 3D režija: Jana Maričić

PLANETA MAJMUNA: POČETAK režija: Rupert Wyatt

PLANETA MAJMUNA: REVOLUCIJA 3D režija: Matt Reeves

PLAVA SOBA režija: Mathieu Amalric

PLAVO JE NAJTOPLIJA BOJA režija: Abdellatif Kechiche

PLESNA TERAPIJA režija: Richard Loncraine

Pod drvetom režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

POGREŠAN PROZOR režija: Nacho Vigalondo

POLJE ČAROLIJA režija: Claude Nuridsany & Marie Pérennou

PORED PUTA režija: Zoran Lisinac

Portret dame u vatri

Posljednji portret režija: Stanley Tucci

POTOMCI režija: Aleksandar Pejn

POTRAGA režija: Michel Hazanavicius

PRAKTIČAN VODIČ KROZ BEOGRAD SA PEVANJEM I PLAKANJEM režija: Bojan Vuletić

PREOSTALO VREME režija: Andrew Niccol

Priviđenje režija: Xavier Giannoli

PROMETEJ 3D režija: Ridley Scott

PROŠLOST režija: Asghar Farhadi

PRVI ZA LOVU režija: Julie Anne Robinson

PUTOVANJE NA BOŽIĆNU ZVEZDU režija: Nils Gaup

PUTOVANJE SA ŽDRALOVIMA režija: Evgeny Ruman

Radionica režija: Laurent Cantet

RAJSKO PUTOVANJE režija: Esben Toft Jacobsen

RAT DUGMIĆA režija: Christophe Barratier

RIO režija: Karlos Saldanha

RIO 2 3D režija: Carlos Saldanha

RIZIČNA IGRA režija: Brad Furman

ROĐEN IZ MRAKA režija: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

RONAL VARVARIN 3D režija: Kresten Vestbjerg Andersen, Thorbjørn Christoffersen

S/KIDANJE režija: Kosta Đorđević

SAFARI U AFRICI 3D režija: Ben Stassen

SAMO BOG PRAŠTA režija: Nicolas Winding Refn

ŠANSA MOG ŽIVOTA režija: Nicolas Cuche

SAVETNIK režija: Ridley Scott

ŠETNJA SA DINOSAURUSIMA 3D režija: Barry Cook, Neil Nightingale

SMRT ČOVEKA NA BALKANU režija: Miroslav Momčilović

SO ZEMLJE režija: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

SRAM režija: Steve McQueen

Srećan kao Lazaro režija: Alice Rohrwacher

Srećni princ režija: Rupert Everett

ŠTA SMO BOGU ZGREŠILI? režija: Philippe de Chauveron

STAR WARS EPIZODA 1: FANTOMSKA PRETNJA 3D režija: George Lucas

STOKER režija: Chan-wook Park

Suton režija: László Nemes

SVA DOBRA DECA režija: Alicia Duffy

SVEŠTENIKOVA DECA režija: VINKO BREŠAN

SVETI MOTORI režija: Leos Carax

SVI MOJI BIVŠI režija: Mark Mylod

SVI ZNAJU režija: Asghar Farhadi

TAJNA KUĆE KROKODILA režija: Cyrill Boss, Philipp Stennert

TAJNI ŽIVOT VOLTERA MITIJA režija: Ben Stiller

TAXI 4 režija: Gérard Krawczyk

TED – IZGUBLJENI PUSTOLOV 3D režija: Enrique Gato

TEMPLAR: KRV ZA KRV režija: Jonathan English

TITANIK 3D režija: James Cameron

TITEF 3D režija: Zep

TITEF 3D režija: Zep

TOP JE BIO VREO režija: Slobodan Skerlić

TORINSKI KONJ režija: Béla Tarr, Ágnes Hranitzky

TRADING PAINT režija: Karzan Kader

TRANS režija: Danny Boyle

TURBO 3D režija: David Soren

U MAGLI režija: Sergei Loznitsa

U ratu režija: Stéphane Brizé

UDALJENO PREDGRAĐE režija: Sam Garbarski

V/H/S 2 režija: Simon Barrett, Adam Wingard, Edúardo Sanchez, Gregg Hale, Timo Tjahjanto, Gareth Evans, Jason Eisener

VAJOLET I DEJZI režija: Geoffrey Fletcher

VALTER režija: Andrej Aćin

VAMPIRSKA AKADEMIJA režija: Mark Waters

VANZEMALJCI U KOMŠILUKU režija: Akiva Schaffer

VARVARI režija: Ivan Ikić

VATRENA TRKA režija: Álex González, Adriana Ugarte, Alberto Ammann

VELIKA LEPOTA režija: Paolo Sorrentino

VELIKI MAJSTOR režija: Kar Wai Wong

Vernost režija: Michaël R. Roskam

VEŠTIČARKE I BIČARKE režija: Álex de la Iglesia

VIRTUELNA SVEST režija: Wally Pfister

VITEZ RASTI 3D režija: Thomas Bodenstein

VJERNOST režija: Michael R. Roskam

VRATA režija: István Szabó

VRISAK IZ DRUGE SOBE režija: Pål Sletaune

VUK režija: Nicolas Vanier

X MEN: PRVA KLASA režija: Matthew Vaughn

X-MEN: DANI BUDUĆE PROŠLOSTI režija: Bryan Singer

ZALJUBLJENI TVIGSON režija: Martin Lund

ZAMKA režija: Stefan Ruzowitzky

ZATVORENICI režija: Denis Villeneuve

ZBOGOM JEZIKU 3D režija: Jean-Luc Godard

ŽENA IZ SUSEDSTVA režija: Pavel Pavlikovski

ŽENA KOJA JE SANJALA MUŠKARCA režija: Per Fly

ŽENA ZA UKRAS režija: François Ozon

ŽESTOKE DEVOJKE režija: Paul Feig

ZIMSKI SAN režija: Nuri Bilge Ceylan

Živi brzo, umri polako režija: Christophe Honoré

ŽIVOT I SMRT DŽONA GOTIJA režija: Kevin Connolly

ZULU režija: Jérôme Salle

Zviždači